Kino od lat przyciąga wielu miłośników filmu przed ekrany. Jedni wolą oglądać filmy w domowym zaciszu, inni preferują wyjścia do kina, aby zobaczyć je na wielkim ekranie. Co roku odbywają się rozmaite gale wręczenia nagród oraz festiwale filmowe. Na takich festiwalach pojawiają się nie tylko celebryci oraz osoby zaangażowane w tworzenie filmów, ale również krytycy filmowi oraz amatorzy.

Jak ubrać się na festiwal filmowy?

Wybór ubioru zależy od charakteru wydarzenia. Jeśli jest to uroczysta gala, to warto zdecydować się na elegancki strój. Garnitur lub przynajmniej sportowa marynarka ubrana do jeansów będą jak najbardziej na miejscu. Dobrze pamiętać też o odpowiednim obuwiu. Do garnituru wskazane będzie eleganckie obuwie, natomiast w przypadku sportowej marynarki i jeansów jest już większa dowolność i można ubrać półbuty przeznaczone do codziennego użytku. Niektórzy wybierają wtedy również obuwie sportowe, trzeba jednak pamiętać o odpowiednim wyczuciu.

Jeśli wybieramy się na festiwal nieco mniej oficjalny – bo takie również często się odbywają – to jest już większa dowolność w wyborze ubrania. W zasadzie można wtedy ubrać to w czym chodzimy na co dzień, tak abyśmy czuli się wygodnie. Jeśli nie jesteśmy pewni jaki charakter będzie miał festiwal, na który się wybieramy, to bezpieczną opcją jest strój pół-oficjalny. Przykładem takiego stroju jest chociażby kombinacja ciemnych jeansów i koszuli lub ładnego swetra.

Jeśli nie znamy się na modzie to warto poszukać inspiracji chociażby w czasopismach poświęconych modzie. Można też zapoznać się z materiałami na blogach dotyczących mody. Na sieci znajdziemy wiele artykułów poświęconych dobieraniu odpowiednich ubrań w zależności od okoliczności.

Jak dobrać odpowiedni garnitur?

Jeśli nie bywamy często na oficjalnych przyjęciach czy też innego rodzaju uroczystościach i nie pracujemy w miejscu, gdzie wymagany jest oficjalny strój a ostatni garnitur kupowaliśmy podczas szkolnych matur, to może okazać się, że nie leży on na nas najlepiej. Wtedy trzeba wybrać się na zakupy.

Dobór odpowiedniego garnituru do sylwetki nie należy do prostych zadań i wiele osób ma z tym problem. Na początku należy przede wszystkim dokładnie zmierzyć obwód klatki piersiowej, talii oraz wszelkich innych wymiarów, potrzebnych do wyboru odpowiedniego garnituru. Potem można udać się na poszukiwania. Zdecydowanie lepiej szukać na początku w sklepach stacjonarnych lub przynajmniej tam przymierzać poszczególne modele, zanim zdecydujemy się na zakup. Co prawda kupując przez internet mamy zawsze możliwość zwrotu ale kupno w ciemno moze być związane z dużą ilością niefortunnych wyborów, zwłaszcza jeśli mamy niestandardową sylwetkę. Jeśli planujemy zakupy przez internet, to najpierw warto przymierzyć kilka egzemplarzy różnych producentów w sklepach stacjonarnych, aby mieć minimalne rozeznanie. Potem można zabrać się do zamawiania ubrań przez internet. Warto też zabrać ze sobą na zakupy drugą osobę, która pomoże nam ocenić czy garnitur dobrze na nas leży. Jeśli nie mamy takiej możliwości, to zawsze można skorzystać z pomocy obsługi sklepu. Pracownicy zwykle znają się na swojej pracy i będą w stanie udzielić fachowych porad.